Jantarové náhrdelníky

Náhrdelník z Jantaru

Jantarový náhrdelník si můžete vybrat buď celý utvořený z jantaru, nebo náhrdelník s jantarem zasazený do drahého kovu.

Náhrdelníky z jantaru mají bohatou historii, kdy se primitivní jantarové náhrdelníky nosili již v prehistorických kulturách a zajímavostí je, že jantarové náhrdelníky nenosili jen ženy, ale i muži. Postupem doby se šperky z jantaru dostaly do zájmu bohatých lidí a náhrdelník z jantaru se stal symbolem luxusu a dobrého postavení.  Již od nepaměti se jantaru také přisuzovaly magické účinky a jantarový náhrdelník se nosil jako pomocník při zánětech v krku a ústní dutině, při návalech horkost či jiné hormonální nerovnováze. Drobný náhrdelník z jantaru nosily děti proti bolesti při prořezávání prvních zoubků, mimochodem tato tradice se po celém světě zachovala dodnes.

Jantarový náhrdelník vcelku od Naturshop.cz Jantarový náhrdelník výběrový od Naturshop.cz
Jantarový náhrdelník, který vidíte na obrázku vlevo, je jeden z nejklasičtějších náhrdelníků z jantaru. Náhrdelník tvoří kousky drobných kamínků, které jsou navlečeny na šňůrce. Extravagantní jantarový náhrdelník, který vidíte na obrázku vlevo, tvoří jen částečně opracované jantary z Kolumbie.

Jantarový náhrdelník z kousků jantaru či jantarové korále jsou oblíbené zejména u konzervativnějších žen, někdy můžou působit jako zajímavý retro šperk. Jantarový náhrdelník si můžete vybrat v různých barevných odstínech i tvarech jednotlivých kousků jantaru. Obvykle se kousky jantaru provrtávají a navlékají na šňůru. Takto vyrobený náhrdelník z jantaru má je levnější než náhrdelník z jantaru opracovaného do různých tvarů kuliček či vybroušených do facet či muglí.

Jantarový náhrdelník může být také vytvořen ze stříbra, ve kterém jsou zasazeny drobně opracované kousky exkluzivního jantaru. Takto vyrobený jantarový náhrdelník je určen spíše pro příležitostné nošení, tedy do společnosti. O nošení náhrdelníku z jantaru ovšem záleží na jeho zdobnosti a také ceně. Drahý jantarový náhrdelník je škoda nosit když pracujeme na zahradě, ovšem není nijak na škodu, když se náhrdelníkem z jantaru ozdobíme při pracovní schůzce či při jiné příležitosti, při které šperkem z jantaru chceme udělat dojem.

Stříbrný jantarový náhrdelník pro ženy Jantarový náhrdelník pro ženy od Naturshop.cz

Stříbrný náhrdelník ozdobený jantarem je unikátní šperk, který je vyroben jen v několika jedinečných kusech. Náhrdelník je zpracováván ručně a jantar v náhrdelníku pochází z Litvy. Tento jantarový náhrdelník je určený jak pro denní nošení, tak i pro slavnostní okamžiky. Jen při každodenním nošení touho náhrdelníku s jantarem, se vyvarujte koupání či sprchování s této šperkem, aby nedošlo k vypadnutí jantaru z náhrdelníku.

Naturshop.cz - internetový obchod drahé kameny, jantar, šperky, dárky Naturshop.cz – Internetový obchod na drahé kameny, jantar, šperky a dárky

(Veškeré texty a fotografie jsou majetkem NATURSHOP.CZ, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou. Šíření textů o drahých kamenech je bez souhlasu majitele zakázáno. © Naturshop.cz)