Jantarové náramky

Náramky z jantaru

Jantarové náramky mohou tvořit kousky jantaru navlečené na šperkařské gumičce, nebo o něco dražší stříbrné náramky s kousky jantaru vybroušených do různých tvarů.  Náramky z jantaru jsou velmi oblíbené u žen, které trpí na nedostatečné prokrvování rukou, neboť jantar má velmi hřejivé účinky. Zlatý či medově hřejivý vzhled jantarových náramků vnáší do našich všedních dní záři sluníčka a tuto záři nám je jantarový náramek schopen předat. Nejlevnější variantou jantarového náramku jsou kousky drobných jantarů navlečených na gumičce. Dražší variantou jsou náramky z jantaru, na kterých je jantar vybroušený do tvaru např. oválků či kuliček. Luxusní variantou jsou stříbrné náramky s jantary, které jsou vybroušené do různých hladkých tvarů.

Jantarový náramek od Naturshop.cz Náramek jantarový, šperky z jantaru od Naturshop.cz
Jantarové náramky na obrázcích tvoří drobné kousky jantaru, které jsou provrtané drobnou dírkou a navlečené na šperkařské gumičce. Ve většině případů nejsou tyto drobné kousky nijak jinak opracované. Původ jantaru na náramku je z pobaltských oblastí, kde mají tyto jantarové náramky bohatou historii, Jantary se sbíraly na plážích baltského moře a vlivem erozí byly již tytou kousky hladké, bez ostrých hran.

Náramek jantar oválky od Naturshop.cz Barevný jantarový náramek pro ženy od Naturshop.cz
Jantarový náramek, který vidíte na obrázku vlevo, tvoří medově zbarvené kousky jantaru, které jsou opracovány do tvaru pravidelných oválků. Tento jantarový náramek působí oproti neopracovanému náramku čistým a uhlazeným dojmem. Jantarový náramek na obrázku vpravo je tvořen sice opracovanými kousky jantaru, ale tyto kapky jsou na náramku naskládány cik-cak a celý náramek vypadá nedbale elegantně. Zajímavým prvkem na náramku z jantaru je také jeho barevnost, kdy jsou na náramku použity tři barevné variety jantaru: žlutá, medová a tmavě hnědá. Tyto náramky jsou navlečeny na gumičce a mají univerzální velikost standardního ženského zápěstí od velikosti 18cm až po velikost 20cm. Délku jantarového náramku nejlépe změříte tak, že si změříte délku vašeho oblíbeného náramku či velikost zápěstí.

Jantarový náramek stříbrný pro ženy Náramek jantar, jantarové šperky od Naturshop.cz
Opravdu luxusní záležitostí je stříbrný náramek s jantarem. Tyto náramky pochází z opravdu šikovných rukou šperkařů z Pobaltí, kteří jantar na náramku nejdříve vybrousí do požadovaného tvaru, který je poté zasazen do stříbrné obruby jantarového náramku. Stříbro použité na náramku nejen zdobí, ale zároveň chrání kousky jantaru na náramku před poškozením. Jantarový náramek na obrázku vlevo i vpravo tvoří různě zbarvené kousky jantaru ve žluté, medové, zelené a tmavě hnědé barvě.

Vybrali jste si jantarový náramek na obrázku? Veškeré náramky na fotografiích a další jantarové šperky můžete zakoupit na e-shopu Naturshop.cz , váš obchod na šperky a drahé kameny i jantarové šperky.

Naturshop.cz - internetový obchod drahé kameny, jantar, šperky, dárky Naturshop.cz – Internetový obchod na drahé kameny, jantar, šperky a dárky

(Veškeré texty a fotografie jsou majetkem NATURSHOP.CZ, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou. Šíření textů o drahých kamenech je bez souhlasu majitele zakázáno. © Naturshop.cz)